Falowniki FC300

Falowniki FC300 Tak więc napięcie robocze może być przyczyną rażenia prądem w normalnych warunkach pracy urządzeń elektrycznych, np. gdy człowiek stojący na ziemi dotknie bezpośrednio żyły przewodu, zacisku przyłączonego urządzenia, lub toru prądowego łącznika. Napięcie dotykowe może być przyczyną rażenia w warunkach zakłóceniowej pracy sieci, np. gdy człowiek stojący na ziemi dotknie przewodzącej obudowy urządzenia, na której w wyniku uszkodzenia izolacji pojawiło się napięcie robocze lub jego część. W Polsce uznano, że w sieciach prądu przemiennego napięcie robocze jest:
— bezpieczne, gdy nie przekracza 30 V;
— warunkowo bezpieczne, gdy jest wyższe niż 30 V, lecz nie przekracza 50 V;
— niebezpieczne, gdy przekracza 50 V.
W urządzeniach prądu stałego wartości napięć roboczych bezpiecznych i niebezpiecznych są dwukrotnie większe.

Szczegóły strony www.falownik.biz:

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Podlinkuj stronę www.falownik.biz:

Falowniki FC300

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 62 Odwiedziny googlebot 43

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

  • Falowniki »

    Zastosowanie nowych technologii wznoszenia budynków pociągnęło za sobą opracowanie nowych metod układania przewodów w budowlanych elementach prefabrykowanych. Dzięki zastosowaniu tych metod uzyskano obniżenie kosztów wykonania instalacji elektrycznych oraz znaczne skrócenie czasu ich wykonania. Jednym z tych sposobów jest układanie przewodów w specjalnie na ten cel przewidzianych (w elementach prefabrykowanych) kanałach. Przewody wciąga się do kanałów już po zmontowaniu elementów budowlanych. Jeszcze większe oszczędności kosztów i czasu można uzyskać układając przewody w elementach prefabrykowanych w czasie produkcji elementów. Połączenia przewodów wykonuje się po zmontowaniu elementów budowlanych. Ograniczenia tego sposobu wykonywania instalacji wynikają jak dotychczas z trudności technologicznych jakie występują przy produkcji prefabrykatów z instalacją oraz w czasie montażu prefabrykatów i instalacji.

    Data dodania: 20 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki Micromaster »

    Impedancja ciała ludzkiego składa się z: impedancji skóry i impedancji wewnętrznych tkanek i płynów organizmu. Impedancja skóry suchej wynosi ok. 10... 100 kOm. Impedancja ta zmniejsza się znacznie w przypadku zwilżania, a szczególnie spocenia skóry. Pot zawiera dużą ilość chlorku sodu, co przyczynia się w znacznym stopniu do zmniejszenia rezystywności skóry. Natomiast zrogowaciały naskórek kończyn, pozbawiony naczyń krwionośnych i nerwów ma impedancję bardzo dużą i w pewnych warunkach może być traktowany jako dielektryk. Impedancja wewnętrzna ciała człowieka jest wielokrotnie mniejsza od impednacji skóry i nie przekracza na ogół kilkuset omów. Spośród tkanek i płynów tworzących organizm ludzki najlepiej przewodzą prąd krew i limfa, gdyż rozpuszczone są w nich duże ilości różnych soli. Przy stałym co do wartości napięciu przyłożonym do ciała ludzkiego wartość prądu rażeniowego, a zarazem wywołane przez ten prąd skutki zależą od wartości impedancji ciała. Im mniejsza jest impedancja ciała, tym większy jest prąd rażeniowy, a więc skutki przepływu prądu mogą okazać się bardziej niebezpieczne. W praktyce, w rozważaniach nad skutkami działania prądu rażeniowego, przyjmuje się wartość modelowej impedancji ciała człowieka 1000 Om.

    Data dodania: 20 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Cennik falowników »

    W pomieszczeniach rozdzielni stacji elektroenergetycznych, elektrowni, stacji prób elektrycznych itp. istnieje duże zagęszczenie urządzeń elektrycznych. Obsługa, konserwacja lub remont jednego z nich wymaga zbliżania się człowieka do części innych urządzeń, będących pod napięciem. Ponadto występuje wówczas duże prawdopodobieństwo przerzucenia się napięcia z części urządzeń, które uległy awarii na części innych nie uszkodzonych urządzeń. Dlatego też pomieszczenia takie są dostępne tylko dla ludzi posiadających specjalne kwalifikacje i uprawnienia. W pomieszczeniach tych wymaga się również, aby oprócz zastosowanych środków podstawowej i dodatkowej ochrony przeciwporażeniowej, znajdował się i był stosowany przenośny sprzęt zwiększający bezpieczeństwo pracy zwany sprzętem ochronnym. Zależnie od przeznaczenia sprzęt ochronny dzieli się na sprzęt izolujący, sprzęt wskazujący obecność napięcia oraz sprzęt zabezpieczający i ostrzegawczy.

    Data dodania: 20 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Przekładnie lenze »

    Podstawowymi elementami instalacji odgromowej są: zwód, przewody odprowadzające, przewody uziemiające oraz uziom. Zwód — to najwyżej położona część instalacji odgromowej, której zadaniem jest przejęcie ładunku elektrycznego pioruna. Rozróżnia się zwody pionowe, umieszczone na chronionych budynkach lub obok tych budynków, oraz zwody poziome mocowane bez-pośrednio do dachu budynku lub zawieszone nad budynkiem. Przewody odprowadzające i przewody uziemiające łączą zwód z uziomem, a więc służą do odprowadzania ładunku elektrycznego pioruna ze zwodu do uziomu. Uziomy instalacji odgromowej wykonuje się jako pionowe, składające się z jednego lub kilku elementów metalowych (rur, prętów lub kształtowników) oraz uziomy poziome, najczęściej otokowe, stanowiące zamknięty obwód wykonany z przewodnika (taśmy, drutu) ułożonego dookoła chronionej budowli. Zasady stosowania instalacji odgromowej oraz zasady jej wykonywania są przedmiotem szczegółowych przepisów.

    Data dodania: 20 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Pasy zębate - Maxbelt »

    Nasi zaspokojeni Kontrahenci są nie tylko w Polsce, ale również na naszym kontynencie i na całym świecie. Nie ulega więc dylematom, że nasze koła zębate są niesłychanie dobrej postaci. Gwarantujemy zupełną satysfakcję z naszych towarów.

    Wytwarzanie kół do pasów zębatych to decydująca specjalizacja firmy Maxblet. Na rynku działamy już od wielu lat. Więc forma usług stoi na niezwykle dużym stanie. Zaspokojenie z naszych towarów jest zapewniane.

    Jedną z podstawowych zalet przedsiębiorstwa Maxblet (posiadającego swoją siedzibę w Bydgoszczy) jest posiadanie współczesnego parku maszynowego.

    Data dodania: 20 04 2015 · szczegóły wpisu »