Falowniki

Falowniki Styczniki — mimo wielu zalet — nie spełniają jednak wymagań niektórych nowoczesnych układów napędowych, a szczególnie tam gdzie układy napędowe muszą pracować z wyjątkowo dużą częstością i niezawodnością łączeń. Poza tym powstawanie łuków lub iskrzeń między zestykami stycznika stwarza konieczność stosowania przestrzeniach wybuchowych ciężkich i kłopotliwych specjalnych obudów przeciwwybuchowych. W takich przypadkach coraz szersze zastosowanie znajdują łączniki tyrystorowe. W łącznikach tych członami łączeniowymi są tyrystory, które mają krótki czas przejścia ze stanu zaporowego do stanu przewodzenia i odwrotnie, mają niewielkie wymiary i ciężar, a ich działanie nie wywołuje powstawania iskrzeń lub łuku. Do podstawowych wad łączników tyrystorowych należą: konieczność stosowania skomplikowanych układów sterujących pracą tyrystorów, niewielka odporność tyrystorów na krótkotrwałe przeciążenia i przepięcia (wzrosty napięcia) oraz brak elementów stwarzających galwaniczną przerwę między częścią zasilającą i odbiorczą.

Szczegóły strony www.falowniki.info.pl:

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Podlinkuj stronę www.falowniki.info.pl:

Falowniki

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 64 Odwiedziny googlebot 39

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

  • ABC o falownikach »

    Układanie przewodów po wierzchu, tzn. na tynku lub konstrukcji pozwala obniżyć koszty instalacji, lecz równocześnie obniża estetyką pomieszczeń. Dlatego też znajduje ono zastosowanie głównie w obiektach przemysłowych lub obiektach przewidzianych do użytkowania czasowego np. w barakach. Do układania bez osłon po wierzchu wykorzystuje się zazwyczaj przewody kabelkowe lub w miejscach, w których występują narażenia mechaniczne — przewody uzbrojone. Mocuje się je do ścian lub konstrukcji za pomocą uchwytów, klamerek lub pasków, a połączenia i rozgałęzienia przewodów wykonuje się w puszkach żeliwnych lub izolacyjnych.

    Data dodania: 20 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Vacon NXP falownik »

    W Polsce produkuje się różne typy wyłączników zamkowych różniące się przede wszystkim zdolnością załączania i wyłączania prądów roboczych i zwarciowych. Do łączników o najmniejszej zdolności łączenia zalicza się wyłączniki instalacyjne wkrętowe nazywane często mylnie bezpiecznikami automatycznymi. Ich prądy znamionowe nie przekraczają 25 A, a znamionowa zwarciowa zdolność łączenia — 1500 A. Największe wyłączniki zwarciowe zamkowe buduje się na prądy znamionowe do 4000 A i znamionową zwarciową zdolność wyłączania 85 kA. Bezpieczniki są łącznikami działającymi w przypadkach, gdy prąd płynący przez ich tor prądowy przekroczy określoną wartość. Podstawowymi elementami bezpiecznika są wymienna wkładka bezpiecznikowa oraz podstawa bezpiecznikowa. Wkładka zawiera element topikowy (topik) wykonany z drutu lub paska metalowego, który przy zadziałaniu bezpiecznika topi się i przerywa tor prądowy. Jest on zamocowany w izolacyjnym korpusie (najczęściej porcelanowym). Wnętrze wkładki zawiera oprócz topika piasek kwarcowy ułatwiający gaszenie łuku.

    Data dodania: 20 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki ig5a »

    Tyrystor jest dwustanowym przyrządem półprzewodnikowym (o trzech lub więcej złączach), który może być przełączany ze stanu wyłączenia do stanu włączenia i odwrotnie. Działanie tyrystorów oraz interpretację zjawisk fizycznych zachodzących w półprzewodnikowych złączach pn opisano już w wielu krajowych publikacjach. Książka niniejsza jest poświęcona przede wszystkim miernictwu tyrystorów triodowych blokujących wstecznie (tyrystory konwencjonalne), które przy ujemnym napięciu głównym wykazują właściwości zaworowe i które mogą być przełączane ze stanu blokowania do stanu przewodzenia, gdy napięcie główne jest dodatnie. Jednak zostaną w niej również omówione metody pomiaru podstawowych parametrów innych odmian tyrystorów. W urządzeniach energoelektronicznych najczęściej stosuje się tyrystory konwencjonalne. Jednak pojawiły się również odmiany tyrystorów mocy o innych właściwościach rozszerzających dziedziny zastosowania tych przyrządów.

    Data dodania: 20 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Reduktory »

    Wyznaczanie temperatury struktury pnpn stosuje się w następujących warunkach pracy tyrystorów, a mianowicie:
    — przy obciążeniu prądem stałym,
    — przy obciążeniu prądem przemiennym.
    Odpowiednie sposoby wyznaczania T1 zostaną omówione w dalszej części rozdziału.
    Doświadczalne wyznaczenie funkcyjnej zależności temperatury T1 od czasu przy nagrzewaniu tyrystora prądem stałym jest możliwe przy przerywaniu przepływającego prądu obciążenia w dowolnych chwilach i rejestrowaniu wartości zależności. Częściej jednak wyznacza się odpowiednią zależność na podstawie przebiegu stygnięcia struktury pnpn, po uprzednim jej nagrzaniu prądem stałym, aż do osiągnięcia równowagi cieplnej (co daje się skontrolować np. przez pomiar temperatury obudowy tyrystora).

    Data dodania: 20 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Naprawa falownika »

    Mierniki elektronowe są bardzo czułe i dlatego też stosuje się je chętnie do pomiarów w teletechnice i to zarówno w obwodach prądu stałego jak i w obwodach prądu wielkiej częstotliwości. W ostatnim przypadku szczególnie ważne jest zmniejszenie szkodliwych pojemności montażowych oraz pojemności prostowników ze względu na uchyby częstotliwościowe, których te pojemności mogą być źródłem. Ponieważ pojemność prostowników półprzewodnikowych jest dużo większa od pojemności prostowników lampowych, w układach detektorowych (prostownikowych) wielkiej częstotliwości stosuje się zazwyczaj te ostatnie. Dla uzyskania dużej czułości stosuje się w miernikach elektronicznych ustroje o prądzie znamionowym- rzędu 500 uA. Ponieważ prąd początkowy lampy jest tego samego rzędu, więc dla umożliwienia poprawnego pomiaru kompensacja prądu początkowego jest niezbędna. Kompensacji dokonuje się zwykle przez włączenie równolegle z miernikiem w przeciwnym kierunku drugiej diody identycznej z pierwszą. Prądy początkowe obu lamp znoszą się wzajemnie. Układ taki realizuje się za pomocą jednej podwójnej diody (dwie diody w jednej bańce).

    Data dodania: 20 02 2015 · szczegóły wpisu »