Falowniki

Falowniki Urządzenia elektryczne stwarzają specyficzne, niespotykane przy innych urządzeniach możliwości zagrożenia zdrowia, a nawet życia ludzkiego. Uszkodzenie izolacji urządzeń elektrycznych, ich niewłaściwa konserwacja lub wykonanie oraz nieprzestrzeganie przepisów bezpieczeństwa pracy mogą bowiem być przyczyną znalezienia się człowieka pod napięciem, wskutek czego przez ciało ludzkie będzie przepływał prąd elektryczny. Stan taki nazywa się rażeniem, a przepływający przez człowieka prąd — prądem rażeniowym. Prąd rażeniowy może wywołać w organizmie ludzkim wiele zmian fizycznych, chemicznych i biologicznych. Do najniebezpieczniejszych skutków przepływu prądu rażeniowego należą zaburzenia w krwiobiegu, zaburzenia w oddychaniu, spalenie tkanki skórnej, mięśni lub narządów wewnętrznych.

Szczegóły strony www.falownik.info.pl:

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Podlinkuj stronę www.falownik.info.pl:

Falowniki

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 66 Odwiedziny msnbot 1 Odwiedziny googlebot 38

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

  • ABC o falownikach »

    Układanie przewodów po wierzchu, tzn. na tynku lub konstrukcji pozwala obniżyć koszty instalacji, lecz równocześnie obniża estetyką pomieszczeń. Dlatego też znajduje ono zastosowanie głównie w obiektach przemysłowych lub obiektach przewidzianych do użytkowania czasowego np. w barakach. Do układania bez osłon po wierzchu wykorzystuje się zazwyczaj przewody kabelkowe lub w miejscach, w których występują narażenia mechaniczne — przewody uzbrojone. Mocuje się je do ścian lub konstrukcji za pomocą uchwytów, klamerek lub pasków, a połączenia i rozgałęzienia przewodów wykonuje się w puszkach żeliwnych lub izolacyjnych.

    Data dodania: 20 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Soft start »

    Łączniki puszkowe produkuje się w osłonach żeliwnych i izolacyjnych, przystosowanych do zamontowania pod tynkiem, w tynku lub na tynku. Zależnie od liczby zestyków, kolejności ich uruchamiania oraz zastosowanych połączeń elektrycznych między zestykami, łączniki puszkowe — oprócz najprostszych czynności (tzn. otwierania i zamykania pojedynczego obwodu elektrycznego) — umożliwiają realizowanie prostych programów łączeniowych. Łączniki warstwowe krzywkowe działają na podobnej zasadzie i mają podobne zalety oraz zakres zastosowania jak łączniki warstwowe szczękowe. Różnią się natomiast sposobem osadzenia styków zestyku łączeniowego i sposobem rozwiązania napędu styków ruchomych.

    Data dodania: 20 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Vacon NXP falownik »

    W Polsce produkuje się różne typy wyłączników zamkowych różniące się przede wszystkim zdolnością załączania i wyłączania prądów roboczych i zwarciowych. Do łączników o najmniejszej zdolności łączenia zalicza się wyłączniki instalacyjne wkrętowe nazywane często mylnie bezpiecznikami automatycznymi. Ich prądy znamionowe nie przekraczają 25 A, a znamionowa zwarciowa zdolność łączenia — 1500 A. Największe wyłączniki zwarciowe zamkowe buduje się na prądy znamionowe do 4000 A i znamionową zwarciową zdolność wyłączania 85 kA. Bezpieczniki są łącznikami działającymi w przypadkach, gdy prąd płynący przez ich tor prądowy przekroczy określoną wartość. Podstawowymi elementami bezpiecznika są wymienna wkładka bezpiecznikowa oraz podstawa bezpiecznikowa. Wkładka zawiera element topikowy (topik) wykonany z drutu lub paska metalowego, który przy zadziałaniu bezpiecznika topi się i przerywa tor prądowy. Jest on zamocowany w izolacyjnym korpusie (najczęściej porcelanowym). Wnętrze wkładki zawiera oprócz topika piasek kwarcowy ułatwiający gaszenie łuku.

    Data dodania: 20 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Sterowniki silników dc »

    Pomiary stromości narastania prądu przewodzenia. Określenie wartości krytycznej stromości narastania prądu przewodzenia w drodze eksperymentalnej sprowadza się do zniszczenia tyrystora. Badania takie są w zasadzie bardzo kosztowne, gdyż wymagają zniszczenia ponad 100 tyrystorów, aby wyniki można było uznać za dostatecznie pewne. Istnieją również nieniszczące metody badań, określające w przybliżeniu krytyczną stromość prądową. Metody te opierają się na kryterium nieodwracalnych zmian w prądzie blokowania i prądzie wstecznym tyrystora.

    Data dodania: 20 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Sterowanie karuzeli »

    Uchyby przekładników zależą od obciążenia obwodu wtórnego. Z tego względu przestrzeganie prawidłowego obciążenia przez użytkowników jest konieczne. Polskie przepisy wprowadzają pojęcie mocy znamionowej, to znaczy mocy wtórnej, na którą przekładnik został obliczony i wykonany. Moc wtórną wyraża się w woltoamperach. Przepisy zalecają budowę przekładników prądowych o mocy wtórnej: 5, 10, 15, 30, 45, 60 i 90 VA. Przepisy dzielą przekładniki prądowe pod względem dokładności na cztery normalne klasy: 0, 2; 0, 5; 1 i 3. Oprócz klas normalnych przewidziane są trzy klasy: 0, 02; 0, 05 i 0, 1 dla przekładników laboratoryjnych. Dopuszczalne uchyby tych przekładników powinny być dziesięciokrotnie mniejsze od odpowiednich uchybów dopuszczalnych przekładników klas: 0, 2; 0, 5 i 1. W układach pomiarowych stosuje się zwykle przekładniki albo tej samej klasy co mierniki albo o klasę dokładniejsze.

    Data dodania: 20 02 2015 · szczegóły wpisu »