Przełożenie przekładni

Przełożenie przekładni Przy pomiarach mocy — watomierzem czy też energii — licznikiem należy zapewnić zgodność zwrotów prądu kontrolowanego i prądu w przyrządach pomiarowych. Zmiana zwrotu prądu w jednym z uzwojeń na przeciwny wywołuje bowiem zmianę kierunku odchylenia organu ruchomego. Mając ten wzgląd na uwadze przepisy polskie przewidują, że końce uzwojeń przekładnika powinny być oznaczone w sposób trwały. Literami K i L oznacza się końce (zaciski) uzwojenia pierwotnego, a literami kil końce uzwojenia wtórnego. Oznaczenia mają być tak umieszczone, aby zwrotowi prądu w uzwojeniu pierwotnym od K do L odpowiadał zwrot prądu w uzwojeniu wtórnym od I do Tc. Przekładnia zmienia się w pewnych granicach w zależności od prądu pierwotnego, od obciążenia obwodu wtórnego (od liczby odbiorników i od ich oporności), oraz od częstotliwości prądu. Zmiany przekładni zależą prócz tego od konstrukcji i wykonania przekładnika oraz od materiału rdzenia. Dokładne określenie prądu pierwotnego wymaga więc oprócz znajomości prądu wtórnego także i znajomości wartości przekładni w danych warunkach pomiaru.

Szczegóły strony www.reduktory.info:

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Podlinkuj stronę www.reduktory.info:

Przełożenie przekładni

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 65 Odwiedziny googlebot 25

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

  • Dmuchawy, sprężarki-COMEST »

    Specjalistyczna firma wdrażająca energooszczędne rozwiązania w sektorze techniki sprężonego powietrza i innych gazów. Obsługując zakłady przemysłowe i oczyszczalnie ścieków zapewnia projekt i montaż nowej instalacji, lub modernizację zastanej sieci sprężonego powietrza. Dobiera urządzenia: dmuchawy i sprężarki, montuje rurociągi oraz automatyzuje procesy przemysłowe.
    Współpracuje bardzo ściśle z firmą Lutos, jest jej autoryzowanym partnerem. Dostarcza i serwisuje dmuchawy, ze stopniami Rootsa lub śrubowymi, które znacząco obniżają zużycie energii elektrycznej.
    Jest też dystrybutorem energooszczędnych łopatkowych sprężarek takich firm jak Gnutti System oraz Gardner Denver Wittig. Są to urządzenia, które oprócz niskiego zużycia energii, charakteryzują się najwyższą jakością wykonania, wytrzymałością, niezawodnością oraz bardzo dużą trwałością.
    Dostarcza też uzdatnianie sprężonego powietrza renomowanej firmy Donaldson.
    Sieci sprężonego powietrza wykonuje z rur i złączy firmy John Guest.
    Obok instalacji sprężonego powietrza jest również dostawcą rozwiązań z zakresu automatyki przemysłowej. Posiada szeroki asortyment czujników, sond oraz przetworników własnej konstrukcji.

    Data dodania: 21 03 2014 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki »

    Zastosowanie nowych technologii wznoszenia budynków pociągnęło za sobą opracowanie nowych metod układania przewodów w budowlanych elementach prefabrykowanych. Dzięki zastosowaniu tych metod uzyskano obniżenie kosztów wykonania instalacji elektrycznych oraz znaczne skrócenie czasu ich wykonania. Jednym z tych sposobów jest układanie przewodów w specjalnie na ten cel przewidzianych (w elementach prefabrykowanych) kanałach. Przewody wciąga się do kanałów już po zmontowaniu elementów budowlanych. Jeszcze większe oszczędności kosztów i czasu można uzyskać układając przewody w elementach prefabrykowanych w czasie produkcji elementów. Połączenia przewodów wykonuje się po zmontowaniu elementów budowlanych. Ograniczenia tego sposobu wykonywania instalacji wynikają jak dotychczas z trudności technologicznych jakie występują przy produkcji prefabrykatów z instalacją oraz w czasie montażu prefabrykatów i instalacji.

    Data dodania: 20 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Instrukcje do falowników »

    Człon napędowy to układ mechaniczny lub elektryczny sterujący pracą członu łączeniowego. Człony napędowe mechaniczne składają się najczęściej z układu dźwigni mechanicznych napędzanych siłą mięśni ludzkich. W członach napędowych elektrycznych źródłem siły napędzającej są na ogół elektromagnesy. Człony napędowe buduje się tak, aby w czasie normalnej pracy obwodu sterowaniem pracą łącznika mógł kierować człowiek, zaś w warunkach zakłóceniowej pracy obwodu czynności łączeniowe (jeżeli łącznik przystosowany jest do zamykania i otwierania obwodu w czasie takich warunków) były wykonywane samoczynnie. W tym drugim przypadku pracą zestyków sterują urządzenia zabezpieczające obwód, w którym pracuje łącznik.

    Data dodania: 20 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Soft start »

    Łączniki puszkowe produkuje się w osłonach żeliwnych i izolacyjnych, przystosowanych do zamontowania pod tynkiem, w tynku lub na tynku. Zależnie od liczby zestyków, kolejności ich uruchamiania oraz zastosowanych połączeń elektrycznych między zestykami, łączniki puszkowe — oprócz najprostszych czynności (tzn. otwierania i zamykania pojedynczego obwodu elektrycznego) — umożliwiają realizowanie prostych programów łączeniowych. Łączniki warstwowe krzywkowe działają na podobnej zasadzie i mają podobne zalety oraz zakres zastosowania jak łączniki warstwowe szczękowe. Różnią się natomiast sposobem osadzenia styków zestyku łączeniowego i sposobem rozwiązania napędu styków ruchomych.

    Data dodania: 20 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Przekładnie ślimakowe »

    Galwanometrami nazywamy elektryczne przyrządy pomiarowe o bardzo dużej czułości, służące do wykrywania i mierzenia niewielkich prądów, napięć i ładunków elektrycznych.
    Galwanometry w odróżnieniu od mierników elektrycznych pozbawione są układu pomiarowego. Galwanometr jest zatem samym ustrojem pomiarowym. Taka budowa pozwala na wszechstronne wykorzystanie przyrządu.
    Zależność między wielkością mierzoną a odchyleniem organu ruchomego galwanometru uwarunkowana jest ukształtowaniem obwodu, do którego galwanometr został włączony. Cechowanie podziałki galwanometru w wartościach wielkości mierzonej jest więc niemożliwe, a cechowanie w jednostkach wielkości działającej na ustrój jest niecelowe. Do wyznaczenia odchylenia wystarczy podziałka o równomiernych działkach. Zwykle stosuje się podziałkę milimetrową z zerem pośrodku.
    Do budowy galwanometrów stosuje się różne ustroje pomiarowe — magnetoelektryczne, elektrodynamiczne, elektrostatyczne itd. W zależności od rodzaju ustroju galwanometr stosowany jest do pomiarów w obwodach prądu stałego lub zmiennego.

    Data dodania: 20 02 2015 · szczegóły wpisu »