Sterowanie karuzeli

Sterowanie karuzeli Uchyby przekładników zależą od obciążenia obwodu wtórnego. Z tego względu przestrzeganie prawidłowego obciążenia przez użytkowników jest konieczne. Polskie przepisy wprowadzają pojęcie mocy znamionowej, to znaczy mocy wtórnej, na którą przekładnik został obliczony i wykonany. Moc wtórną wyraża się w woltoamperach. Przepisy zalecają budowę przekładników prądowych o mocy wtórnej: 5, 10, 15, 30, 45, 60 i 90 VA. Przepisy dzielą przekładniki prądowe pod względem dokładności na cztery normalne klasy: 0, 2; 0, 5; 1 i 3. Oprócz klas normalnych przewidziane są trzy klasy: 0, 02; 0, 05 i 0, 1 dla przekładników laboratoryjnych. Dopuszczalne uchyby tych przekładników powinny być dziesięciokrotnie mniejsze od odpowiednich uchybów dopuszczalnych przekładników klas: 0, 2; 0, 5 i 1. W układach pomiarowych stosuje się zwykle przekładniki albo tej samej klasy co mierniki albo o klasę dokładniejsze.

Szczegóły strony www.karuzela.ppp.pl:

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Podlinkuj stronę www.karuzela.ppp.pl:

Sterowanie karuzeli

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 62 Odwiedziny msnbot 2 Odwiedziny googlebot 39

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

  • Vacon NXP falownik »

    W Polsce produkuje się różne typy wyłączników zamkowych różniące się przede wszystkim zdolnością załączania i wyłączania prądów roboczych i zwarciowych. Do łączników o najmniejszej zdolności łączenia zalicza się wyłączniki instalacyjne wkrętowe nazywane często mylnie bezpiecznikami automatycznymi. Ich prądy znamionowe nie przekraczają 25 A, a znamionowa zwarciowa zdolność łączenia — 1500 A. Największe wyłączniki zwarciowe zamkowe buduje się na prądy znamionowe do 4000 A i znamionową zwarciową zdolność wyłączania 85 kA. Bezpieczniki są łącznikami działającymi w przypadkach, gdy prąd płynący przez ich tor prądowy przekroczy określoną wartość. Podstawowymi elementami bezpiecznika są wymienna wkładka bezpiecznikowa oraz podstawa bezpiecznikowa. Wkładka zawiera element topikowy (topik) wykonany z drutu lub paska metalowego, który przy zadziałaniu bezpiecznika topi się i przerywa tor prądowy. Jest on zamocowany w izolacyjnym korpusie (najczęściej porcelanowym). Wnętrze wkładki zawiera oprócz topika piasek kwarcowy ułatwiający gaszenie łuku.

    Data dodania: 20 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki »

    W urządzeniach prądu stałego do zasilania sieci odbiorczej mogą być stosowane akumulatory.
    Ochronne obniżenie napięcia roboczego stosuje się przeważnie do zasilania odbiorników oświetleniowych, tzn. odbiorników o niewielkiej mocy znamionowej. Zasilanie z takich sieci odbiorników dużej mocy napotyka trudności, gdyż przy niskich napięciach i dużych mocach w obwodach elektrycznych musiałby płynąć bardzo duży prąd.
    Izolacja ochronna jest środkiem ochrony przeciwporażeniowej, polegającym na zastosowaniu izolacji podwójnej, izolacji wzmocnionej lub izolacyjnej osłony ochronnej.

    Data dodania: 20 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Cennik falowników »

    W pomieszczeniach rozdzielni stacji elektroenergetycznych, elektrowni, stacji prób elektrycznych itp. istnieje duże zagęszczenie urządzeń elektrycznych. Obsługa, konserwacja lub remont jednego z nich wymaga zbliżania się człowieka do części innych urządzeń, będących pod napięciem. Ponadto występuje wówczas duże prawdopodobieństwo przerzucenia się napięcia z części urządzeń, które uległy awarii na części innych nie uszkodzonych urządzeń. Dlatego też pomieszczenia takie są dostępne tylko dla ludzi posiadających specjalne kwalifikacje i uprawnienia. W pomieszczeniach tych wymaga się również, aby oprócz zastosowanych środków podstawowej i dodatkowej ochrony przeciwporażeniowej, znajdował się i był stosowany przenośny sprzęt zwiększający bezpieczeństwo pracy zwany sprzętem ochronnym. Zależnie od przeznaczenia sprzęt ochronny dzieli się na sprzęt izolujący, sprzęt wskazujący obecność napięcia oraz sprzęt zabezpieczający i ostrzegawczy.

    Data dodania: 20 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki SMD »

    Nie należy dotykać jakichkolwiek części urządzeń elektrycznych rękami mokrymi lub skaleczonymi. Przy dotykaniu urządzeń elektrycznych nie należy równocześnie chwytać uziemionych metalowych przedmiotów (o potencjale ziemi), np. instalacji centralnego ogrzewania, instalacji wodociągowej. Przy wszelkich zauważonych nieprawidłowościach pracy lub uszkodzeniach urządzeń elektrycznych należy w pierwszej kolejności odłączyć obwód zasilający te urządzenia od sieci zasilającej. W przypadkach, w których wykonanie takich czynności nie jest bezpieczne, należy ich zaniechać i zwrócić się o pomoc do pogotowia elektrycznego lub jakiegokolwiek elektryka, posiadającego odpowiednie kwalifikacje w zakresie obsługi urządzeń elektrycznych.

    Data dodania: 20 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Automatyka przemysłowa - sklep »

    Sklep internetowy EBMiA. pl zaopatruje swoich klientów we wszelkiego rodzaju elementy budowy maszyn przemysłowych oraz inne produkty związane z automatyką przemysłową. Z całą pewnością można powiedzieć, iż nasze produkty cechują się niezwykle wysoką jakością.

    Data dodania: 28 05 2015 · szczegóły wpisu »