Strony związane z hasłem 'falownik':

« poprzednia strona · 2
  • Falowniki Micromaster »

    Impedancja ciała ludzkiego składa się z: impedancji skóry i impedancji wewnętrznych tkanek i płynów organizmu. Impedancja skóry suchej wynosi ok. 10... 100 kOm. Impedancja ta zmniejsza się znacznie w przypadku zwilżania, a szczególnie spocenia skóry. Pot zawiera dużą ilość chlorku sodu, co przyczynia się w znacznym stopniu do zmniejszenia rezystywności skóry. Natomiast zrogowaciały naskórek kończyn, pozbawiony naczyń krwionośnych i nerwów ma impedancję bardzo dużą i w pewnych warunkach może być traktowany jako dielektryk. Impedancja wewnętrzna ciała człowieka jest wielokrotnie mniejsza od impednacji skóry i nie przekracza na ogół kilkuset omów. Spośród tkanek i płynów tworzących organizm ludzki najlepiej przewodzą prąd krew i limfa, gdyż rozpuszczone są w nich duże ilości różnych soli. Przy stałym co do wartości napięciu przyłożonym do ciała ludzkiego wartość prądu rażeniowego, a zarazem wywołane przez ten prąd skutki zależą od wartości impedancji ciała. Im mniejsza jest impedancja ciała, tym większy jest prąd rażeniowy, a więc skutki przepływu prądu mogą okazać się bardziej niebezpieczne. W praktyce, w rozważaniach nad skutkami działania prądu rażeniowego, przyjmuje się wartość modelowej impedancji ciała człowieka 1000 Om.

    Data dodania: 20 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Soft start »

    Łączniki puszkowe produkuje się w osłonach żeliwnych i izolacyjnych, przystosowanych do zamontowania pod tynkiem, w tynku lub na tynku. Zależnie od liczby zestyków, kolejności ich uruchamiania oraz zastosowanych połączeń elektrycznych między zestykami, łączniki puszkowe — oprócz najprostszych czynności (tzn. otwierania i zamykania pojedynczego obwodu elektrycznego) — umożliwiają realizowanie prostych programów łączeniowych. Łączniki warstwowe krzywkowe działają na podobnej zasadzie i mają podobne zalety oraz zakres zastosowania jak łączniki warstwowe szczękowe. Różnią się natomiast sposobem osadzenia styków zestyku łączeniowego i sposobem rozwiązania napędu styków ruchomych.

    Data dodania: 20 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Przekładnie lenze »

    Podstawowymi elementami instalacji odgromowej są: zwód, przewody odprowadzające, przewody uziemiające oraz uziom. Zwód — to najwyżej położona część instalacji odgromowej, której zadaniem jest przejęcie ładunku elektrycznego pioruna. Rozróżnia się zwody pionowe, umieszczone na chronionych budynkach lub obok tych budynków, oraz zwody poziome mocowane bez-pośrednio do dachu budynku lub zawieszone nad budynkiem. Przewody odprowadzające i przewody uziemiające łączą zwód z uziomem, a więc służą do odprowadzania ładunku elektrycznego pioruna ze zwodu do uziomu. Uziomy instalacji odgromowej wykonuje się jako pionowe, składające się z jednego lub kilku elementów metalowych (rur, prętów lub kształtowników) oraz uziomy poziome, najczęściej otokowe, stanowiące zamknięty obwód wykonany z przewodnika (taśmy, drutu) ułożonego dookoła chronionej budowli. Zasady stosowania instalacji odgromowej oraz zasady jej wykonywania są przedmiotem szczegółowych przepisów.

    Data dodania: 20 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Automatyka przemysłowa - sklep »

    Sklep internetowy EBMiA. pl zaopatruje swoich klientów we wszelkiego rodzaju elementy budowy maszyn przemysłowych oraz inne produkty związane z automatyką przemysłową. Z całą pewnością można powiedzieć, iż nasze produkty cechują się niezwykle wysoką jakością.

    Data dodania: 28 05 2015 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki MX2 »

    Aby wykluczyć całkowicie lub zmniejszyć do minimum prawdopodobieństwo powstania nieszczęśliwych wypadków wskutek rażenia prądem elektrycznym, stosuje się środki techniczne zwane środkami ochrony przeciwporażeniowej. Rozróżnia się przy tym dwie grupy tych środków: środki podstawowej ochrony przeciwporażeniowej oraz środki dodatkowej ochrony przeciwporażeniowej.
    Środki dodatkowej ochrony przeciwporażeniowej mają za zadanie zapobiegać skutkom rażenia elektrycznego spowodowanego pojawieniem się napięcia na przewodzących częściach nie będących zwykle pod napięciem roboczym.

    Data dodania: 20 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Dystrybutor falowników »

    Łączniki drążkowe stosuje się przeważnie w rozdzielnicach niskiego napięcia jako łączniki główne lub łączniki obwodów odbiorczych o dużych prądach roboczych. Ze względu na budowę zestyków dzieli się je na łączniki drążkowe szczękowe oraz łączniki dociskowe. Łączniki drążkowe szczękowe mają styki ruchome w postaci płaskowników (noży), które w stanie zamkniętym łącznika wchodzą między dwa dociskane (np. sprężyną) odcinki płaskowników, stanowiące styk nieruchomy zwany stykiem szczękowym. Styk ruchomy jest napędzany poprzez układ dźwigni uruchamiany ręcznie. Najprostsze tego typu łączniki nie mają urządzeń do gaszenia łuku i w zasadzie są przeznaczone do przerywania obwodów nie obciążonych prądem lub do sporadycznego przerywania obwodów, w których płynie niewielki prąd. Buduje się też łączniki drążkowe szczękowe z komorami gaszeniowymi otaczającymi zestyki łącznika. Takie łączniki mogą mieć zastosowanie w obwodach, w których podczas wyłączania mogą płynąć duże prądy robocze.

    Data dodania: 20 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Sterowanie karuzeli »

    Uchyby przekładników zależą od obciążenia obwodu wtórnego. Z tego względu przestrzeganie prawidłowego obciążenia przez użytkowników jest konieczne. Polskie przepisy wprowadzają pojęcie mocy znamionowej, to znaczy mocy wtórnej, na którą przekładnik został obliczony i wykonany. Moc wtórną wyraża się w woltoamperach. Przepisy zalecają budowę przekładników prądowych o mocy wtórnej: 5, 10, 15, 30, 45, 60 i 90 VA. Przepisy dzielą przekładniki prądowe pod względem dokładności na cztery normalne klasy: 0, 2; 0, 5; 1 i 3. Oprócz klas normalnych przewidziane są trzy klasy: 0, 02; 0, 05 i 0, 1 dla przekładników laboratoryjnych. Dopuszczalne uchyby tych przekładników powinny być dziesięciokrotnie mniejsze od odpowiednich uchybów dopuszczalnych przekładników klas: 0, 2; 0, 5 i 1. W układach pomiarowych stosuje się zwykle przekładniki albo tej samej klasy co mierniki albo o klasę dokładniejsze.

    Data dodania: 20 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Motoreduktory Motovario »

    W przekładniku doskonałym (przekładniku bez strat) prąd pierwotny opóźniony jest o 90° w fazie względem napięcia pierwotnego. Strumień w rdzeniu jest w fazie z tym prądem. Siła elektromotoryczna wtórna (napięcie wtórne przesunięta jest o 90° względem wytwarzającego ją strumienia, a więc o 180° względem napięcia pierwotnego. W przekładniku rzeczywistym 180°. Uchyb kątowy przekładnika napięciowego stanowi wartość kąta między odwróconym wektorem napięcia wtórnego U2 a wektorem napięcia pierwotnego. Uchyb kątowy wyraża się w minutach lub sekundach. Przekładniki napięciowe budowane są w czterech normalnych klasach dokładności: 0, 2; 0, 5; 1 i 3. Dla przekładników laboratoryjnych przewidziane są dodatkowe klasy: 0, 02; 0, 05 i 0, 1. Uchyby dopuszczalne przekładników klas dodatkowych są dziesięciokrotnie mniejsze od uchybów przekładników klas normalnych. Przekładniki napięciowe zabezpieczane są bezpiecznikami po stronie pierwotnej i wtórnej. Obudowę i uzwojenie wtórne należy uziemić.

    Data dodania: 20 02 2015 · szczegóły wpisu »
« poprzednia strona · 2