Strony związane z hasłem 'przemienniki':

1 · 2 · następna strona »
  • Falowniki SMD »

    Nie należy dotykać jakichkolwiek części urządzeń elektrycznych rękami mokrymi lub skaleczonymi. Przy dotykaniu urządzeń elektrycznych nie należy równocześnie chwytać uziemionych metalowych przedmiotów (o potencjale ziemi), np. instalacji centralnego ogrzewania, instalacji wodociągowej. Przy wszelkich zauważonych nieprawidłowościach pracy lub uszkodzeniach urządzeń elektrycznych należy w pierwszej kolejności odłączyć obwód zasilający te urządzenia od sieci zasilającej. W przypadkach, w których wykonanie takich czynności nie jest bezpieczne, należy ich zaniechać i zwrócić się o pomoc do pogotowia elektrycznego lub jakiegokolwiek elektryka, posiadającego odpowiednie kwalifikacje w zakresie obsługi urządzeń elektrycznych.

    Data dodania: 20 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki »

    W urządzeniach prądu stałego do zasilania sieci odbiorczej mogą być stosowane akumulatory.
    Ochronne obniżenie napięcia roboczego stosuje się przeważnie do zasilania odbiorników oświetleniowych, tzn. odbiorników o niewielkiej mocy znamionowej. Zasilanie z takich sieci odbiorników dużej mocy napotyka trudności, gdyż przy niskich napięciach i dużych mocach w obwodach elektrycznych musiałby płynąć bardzo duży prąd.
    Izolacja ochronna jest środkiem ochrony przeciwporażeniowej, polegającym na zastosowaniu izolacji podwójnej, izolacji wzmocnionej lub izolacyjnej osłony ochronnej.

    Data dodania: 20 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki »

    Urządzenia elektryczne stwarzają specyficzne, niespotykane przy innych urządzeniach możliwości zagrożenia zdrowia, a nawet życia ludzkiego. Uszkodzenie izolacji urządzeń elektrycznych, ich niewłaściwa konserwacja lub wykonanie oraz nieprzestrzeganie przepisów bezpieczeństwa pracy mogą bowiem być przyczyną znalezienia się człowieka pod napięciem, wskutek czego przez ciało ludzkie będzie przepływał prąd elektryczny. Stan taki nazywa się rażeniem, a przepływający przez człowieka prąd — prądem rażeniowym. Prąd rażeniowy może wywołać w organizmie ludzkim wiele zmian fizycznych, chemicznych i biologicznych. Do najniebezpieczniejszych skutków przepływu prądu rażeniowego należą zaburzenia w krwiobiegu, zaburzenia w oddychaniu, spalenie tkanki skórnej, mięśni lub narządów wewnętrznych.

    Data dodania: 20 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Sklep z falownikami »

    Dotychczas omawiane były statyczne charakterystyki napięciowo-prądowe bramki, tzn. charakterystyki wyznaczone w takich warunkach, gdy można pominąć wszystkie zjawiska związane ze stanami nieustalonymi, które mają miejsce w okresie przechodzenia tyrystorów z jednego stanu pracy do innego. Można również zdjąć charakterystyki statyczne przy użyciu źródeł prądu stałego. Jeśli sygnały wejściowe doprowadzane do bramki mają postać impulsów prądowych, to ze zmniejszeniem czasu trwania impulsów wartości prądów bramkowych przełączających będą odpowiednio wzrastały. Z wykresu widać jak znacznie powinna wzrosnąć niezbędna dla przełączenia tyrystora amplituda prądu bramkowego w przypadku czasów trwania impulsu sterującego krótszych niż 40... 60 us, zwłaszcza w temperaturach ujemnych.

    Data dodania: 20 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Cennik falowników »

    W pomieszczeniach rozdzielni stacji elektroenergetycznych, elektrowni, stacji prób elektrycznych itp. istnieje duże zagęszczenie urządzeń elektrycznych. Obsługa, konserwacja lub remont jednego z nich wymaga zbliżania się człowieka do części innych urządzeń, będących pod napięciem. Ponadto występuje wówczas duże prawdopodobieństwo przerzucenia się napięcia z części urządzeń, które uległy awarii na części innych nie uszkodzonych urządzeń. Dlatego też pomieszczenia takie są dostępne tylko dla ludzi posiadających specjalne kwalifikacje i uprawnienia. W pomieszczeniach tych wymaga się również, aby oprócz zastosowanych środków podstawowej i dodatkowej ochrony przeciwporażeniowej, znajdował się i był stosowany przenośny sprzęt zwiększający bezpieczeństwo pracy zwany sprzętem ochronnym. Zależnie od przeznaczenia sprzęt ochronny dzieli się na sprzęt izolujący, sprzęt wskazujący obecność napięcia oraz sprzęt zabezpieczający i ostrzegawczy.

    Data dodania: 20 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Sterowniki silników dc »

    Pomiary stromości narastania prądu przewodzenia. Określenie wartości krytycznej stromości narastania prądu przewodzenia w drodze eksperymentalnej sprowadza się do zniszczenia tyrystora. Badania takie są w zasadzie bardzo kosztowne, gdyż wymagają zniszczenia ponad 100 tyrystorów, aby wyniki można było uznać za dostatecznie pewne. Istnieją również nieniszczące metody badań, określające w przybliżeniu krytyczną stromość prądową. Metody te opierają się na kryterium nieodwracalnych zmian w prądzie blokowania i prądzie wstecznym tyrystora.

    Data dodania: 20 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Serwis falowników LG »

    W instalacjach nieprzemysłowych najczęściej stosuje się rozdzielnice zwane tablicowymi, ponieważ przyrządy rozdzielcze i pomiarowe oraz łączące je przewody są mocowane do tablic izolacyjnych lub metalowych umieszczonych w szafach na ścianie lub we wnękach ściennych budynków. Takie rozdzielnice mają zastosowanie przy niewielkiej liczbie obwodów i niezbyt dużym ciężarze urządzeń rozdzielczych. W instalacjach przemysłowych najczęściej używa się rozdzielnice skrzynkowe oraz celkowe. W rozdzielnicach skrzynkowych szyny zbiorcze, przyrządy rozdzielcze i pomiarowe umieszcza się w niewielkich skrzynkach żeliwnych, a czasem izolacyjnych, z których następnie tworzy się zestawy mocowane na konstrukcjach wykonanych zazwyczaj z kątowników. Rozdzielnice celkowe mają zastosowanie w tych częściach instalacji, w których występują duże prądy robocze. Mają one postać metalowych szaf. Przyrządy rozdzielcze pomiarowe i szyny umieszcza się na konstrukcjach, metalowych obudowach szaf lub fundamentach wewnątrz tych szaf. Rozdzielnicę celkową tworzy najczęściej kilka szaf, których obwody elektryczne są połączone poprzez wspólne szyny zbiorcze.

    Data dodania: 20 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki ig5a »

    Tyrystor jest dwustanowym przyrządem półprzewodnikowym (o trzech lub więcej złączach), który może być przełączany ze stanu wyłączenia do stanu włączenia i odwrotnie. Działanie tyrystorów oraz interpretację zjawisk fizycznych zachodzących w półprzewodnikowych złączach pn opisano już w wielu krajowych publikacjach. Książka niniejsza jest poświęcona przede wszystkim miernictwu tyrystorów triodowych blokujących wstecznie (tyrystory konwencjonalne), które przy ujemnym napięciu głównym wykazują właściwości zaworowe i które mogą być przełączane ze stanu blokowania do stanu przewodzenia, gdy napięcie główne jest dodatnie. Jednak zostaną w niej również omówione metody pomiaru podstawowych parametrów innych odmian tyrystorów. W urządzeniach energoelektronicznych najczęściej stosuje się tyrystory konwencjonalne. Jednak pojawiły się również odmiany tyrystorów mocy o innych właściwościach rozszerzających dziedziny zastosowania tych przyrządów.

    Data dodania: 20 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki ODE »

    Błędy są to bardzo duże odchylenia wyników pomiaru od wartości rzeczywistej wielkości mierzonej, spowodowane przez nieuwagę, niedbalstwo lub brak umiejętności dokonania pomiaru. Błędy pomiaru nazywa się także niekiedy omyłkami. Wyniki obarczone błędami pomija się przy obliczaniu wartości średniej z otrzymanych wyników poszczególnych pomiarów.
    Przy prawidłowo przeprowadzonych pomiarach uchyby przypadkowe są znacznie mniejsze od uchybów systematycznych. Kilkakrotne powtarzanie pomiaru i wyciąganie wartości średniej z wyników jest więc usprawiedliwione jedynie wtedy, gdy uchyby systematyczne zostały wyeliminowane lub obliczone.

    Data dodania: 20 02 2015 · szczegóły wpisu »
1 · 2 · następna strona »