Strony związane z hasłem 'reduktory':

« poprzednia strona · 2 · 3 · następna strona »
  • Motoreduktory chm »

    Zastosowanie dzielnika ma tę niedogodność, że prąd z obwodu kontrolowanego pobierany jest również i w chwili kompensacji. W opisanych wyżej kompensatorach stan kompensacji otrzymuje się utrzymując stałą wartość prądu pomocniczego przez zmianę oporności R oporników włączonych równolegle do mierzonej siły elektromotorycznej. Woltomierz wskazuje wartości skuteczne napięcia, a zatem w wyniku pomiaru kompensatorem otrzymuje się również wartości skuteczne. Przyrządem zerowym jest czuły galwanometr wibracyjny. Kompensację uzyskuje się przesuwając styki na oporniku kompensatora przy jednoczesnej zmianie kąta fazowego. W chwili kompensacji galwanometr wibracyjny wskazuje zero. Wartość skuteczną mierzonego napięcia odczytuje się na kompensatorze, a kąt fazowy na podziałce przesuwnika. Według Krukowskiego uchyb pomiaru wartości skutecznej napięć sinusoidalnych jest mniejszy od 0, 1%. Uchyb przy pomiarze kąta wynosi około 2% przy małych kątach (1-2°) oraz 0, 5 do 1% przy kątach większych. Zakres częstotliwości kompensatora Krukowskiego wynosi 15 do 100 Hz. W przypadku napięć odkształconych uchyb pomiaru kompensatorem zmiennoprądowym gwałtownie rośnie.

    Data dodania: 20 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Cennik falowników »

    W pomieszczeniach rozdzielni stacji elektroenergetycznych, elektrowni, stacji prób elektrycznych itp. istnieje duże zagęszczenie urządzeń elektrycznych. Obsługa, konserwacja lub remont jednego z nich wymaga zbliżania się człowieka do części innych urządzeń, będących pod napięciem. Ponadto występuje wówczas duże prawdopodobieństwo przerzucenia się napięcia z części urządzeń, które uległy awarii na części innych nie uszkodzonych urządzeń. Dlatego też pomieszczenia takie są dostępne tylko dla ludzi posiadających specjalne kwalifikacje i uprawnienia. W pomieszczeniach tych wymaga się również, aby oprócz zastosowanych środków podstawowej i dodatkowej ochrony przeciwporażeniowej, znajdował się i był stosowany przenośny sprzęt zwiększający bezpieczeństwo pracy zwany sprzętem ochronnym. Zależnie od przeznaczenia sprzęt ochronny dzieli się na sprzęt izolujący, sprzęt wskazujący obecność napięcia oraz sprzęt zabezpieczający i ostrzegawczy.

    Data dodania: 20 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Sterowniki silników dc »

    Pomiary stromości narastania prądu przewodzenia. Określenie wartości krytycznej stromości narastania prądu przewodzenia w drodze eksperymentalnej sprowadza się do zniszczenia tyrystora. Badania takie są w zasadzie bardzo kosztowne, gdyż wymagają zniszczenia ponad 100 tyrystorów, aby wyniki można było uznać za dostatecznie pewne. Istnieją również nieniszczące metody badań, określające w przybliżeniu krytyczną stromość prądową. Metody te opierają się na kryterium nieodwracalnych zmian w prądzie blokowania i prądzie wstecznym tyrystora.

    Data dodania: 20 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Vacon NXP falownik »

    W Polsce produkuje się różne typy wyłączników zamkowych różniące się przede wszystkim zdolnością załączania i wyłączania prądów roboczych i zwarciowych. Do łączników o najmniejszej zdolności łączenia zalicza się wyłączniki instalacyjne wkrętowe nazywane często mylnie bezpiecznikami automatycznymi. Ich prądy znamionowe nie przekraczają 25 A, a znamionowa zwarciowa zdolność łączenia — 1500 A. Największe wyłączniki zwarciowe zamkowe buduje się na prądy znamionowe do 4000 A i znamionową zwarciową zdolność wyłączania 85 kA. Bezpieczniki są łącznikami działającymi w przypadkach, gdy prąd płynący przez ich tor prądowy przekroczy określoną wartość. Podstawowymi elementami bezpiecznika są wymienna wkładka bezpiecznikowa oraz podstawa bezpiecznikowa. Wkładka zawiera element topikowy (topik) wykonany z drutu lub paska metalowego, który przy zadziałaniu bezpiecznika topi się i przerywa tor prądowy. Jest on zamocowany w izolacyjnym korpusie (najczęściej porcelanowym). Wnętrze wkładki zawiera oprócz topika piasek kwarcowy ułatwiający gaszenie łuku.

    Data dodania: 20 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki Micromaster »

    Impedancja ciała ludzkiego składa się z: impedancji skóry i impedancji wewnętrznych tkanek i płynów organizmu. Impedancja skóry suchej wynosi ok. 10... 100 kOm. Impedancja ta zmniejsza się znacznie w przypadku zwilżania, a szczególnie spocenia skóry. Pot zawiera dużą ilość chlorku sodu, co przyczynia się w znacznym stopniu do zmniejszenia rezystywności skóry. Natomiast zrogowaciały naskórek kończyn, pozbawiony naczyń krwionośnych i nerwów ma impedancję bardzo dużą i w pewnych warunkach może być traktowany jako dielektryk. Impedancja wewnętrzna ciała człowieka jest wielokrotnie mniejsza od impednacji skóry i nie przekracza na ogół kilkuset omów. Spośród tkanek i płynów tworzących organizm ludzki najlepiej przewodzą prąd krew i limfa, gdyż rozpuszczone są w nich duże ilości różnych soli. Przy stałym co do wartości napięciu przyłożonym do ciała ludzkiego wartość prądu rażeniowego, a zarazem wywołane przez ten prąd skutki zależą od wartości impedancji ciała. Im mniejsza jest impedancja ciała, tym większy jest prąd rażeniowy, a więc skutki przepływu prądu mogą okazać się bardziej niebezpieczne. W praktyce, w rozważaniach nad skutkami działania prądu rażeniowego, przyjmuje się wartość modelowej impedancji ciała człowieka 1000 Om.

    Data dodania: 20 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Soft start »

    Łączniki puszkowe produkuje się w osłonach żeliwnych i izolacyjnych, przystosowanych do zamontowania pod tynkiem, w tynku lub na tynku. Zależnie od liczby zestyków, kolejności ich uruchamiania oraz zastosowanych połączeń elektrycznych między zestykami, łączniki puszkowe — oprócz najprostszych czynności (tzn. otwierania i zamykania pojedynczego obwodu elektrycznego) — umożliwiają realizowanie prostych programów łączeniowych. Łączniki warstwowe krzywkowe działają na podobnej zasadzie i mają podobne zalety oraz zakres zastosowania jak łączniki warstwowe szczękowe. Różnią się natomiast sposobem osadzenia styków zestyku łączeniowego i sposobem rozwiązania napędu styków ruchomych.

    Data dodania: 20 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Serwis falowników LG »

    W instalacjach nieprzemysłowych najczęściej stosuje się rozdzielnice zwane tablicowymi, ponieważ przyrządy rozdzielcze i pomiarowe oraz łączące je przewody są mocowane do tablic izolacyjnych lub metalowych umieszczonych w szafach na ścianie lub we wnękach ściennych budynków. Takie rozdzielnice mają zastosowanie przy niewielkiej liczbie obwodów i niezbyt dużym ciężarze urządzeń rozdzielczych. W instalacjach przemysłowych najczęściej używa się rozdzielnice skrzynkowe oraz celkowe. W rozdzielnicach skrzynkowych szyny zbiorcze, przyrządy rozdzielcze i pomiarowe umieszcza się w niewielkich skrzynkach żeliwnych, a czasem izolacyjnych, z których następnie tworzy się zestawy mocowane na konstrukcjach wykonanych zazwyczaj z kątowników. Rozdzielnice celkowe mają zastosowanie w tych częściach instalacji, w których występują duże prądy robocze. Mają one postać metalowych szaf. Przyrządy rozdzielcze pomiarowe i szyny umieszcza się na konstrukcjach, metalowych obudowach szaf lub fundamentach wewnątrz tych szaf. Rozdzielnicę celkową tworzy najczęściej kilka szaf, których obwody elektryczne są połączone poprzez wspólne szyny zbiorcze.

    Data dodania: 20 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki ODE »

    Błędy są to bardzo duże odchylenia wyników pomiaru od wartości rzeczywistej wielkości mierzonej, spowodowane przez nieuwagę, niedbalstwo lub brak umiejętności dokonania pomiaru. Błędy pomiaru nazywa się także niekiedy omyłkami. Wyniki obarczone błędami pomija się przy obliczaniu wartości średniej z otrzymanych wyników poszczególnych pomiarów.
    Przy prawidłowo przeprowadzonych pomiarach uchyby przypadkowe są znacznie mniejsze od uchybów systematycznych. Kilkakrotne powtarzanie pomiaru i wyciąganie wartości średniej z wyników jest więc usprawiedliwione jedynie wtedy, gdy uchyby systematyczne zostały wyeliminowane lub obliczone.

    Data dodania: 20 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Przekładnie lenze »

    Podstawowymi elementami instalacji odgromowej są: zwód, przewody odprowadzające, przewody uziemiające oraz uziom. Zwód — to najwyżej położona część instalacji odgromowej, której zadaniem jest przejęcie ładunku elektrycznego pioruna. Rozróżnia się zwody pionowe, umieszczone na chronionych budynkach lub obok tych budynków, oraz zwody poziome mocowane bez-pośrednio do dachu budynku lub zawieszone nad budynkiem. Przewody odprowadzające i przewody uziemiające łączą zwód z uziomem, a więc służą do odprowadzania ładunku elektrycznego pioruna ze zwodu do uziomu. Uziomy instalacji odgromowej wykonuje się jako pionowe, składające się z jednego lub kilku elementów metalowych (rur, prętów lub kształtowników) oraz uziomy poziome, najczęściej otokowe, stanowiące zamknięty obwód wykonany z przewodnika (taśmy, drutu) ułożonego dookoła chronionej budowli. Zasady stosowania instalacji odgromowej oraz zasady jej wykonywania są przedmiotem szczegółowych przepisów.

    Data dodania: 20 02 2015 · szczegóły wpisu »
« poprzednia strona · 2 · 3 · następna strona »