Strony związane z hasłem 'silniki':

« poprzednia strona · 3
  • Serwis falowników LG »

    W instalacjach nieprzemysłowych najczęściej stosuje się rozdzielnice zwane tablicowymi, ponieważ przyrządy rozdzielcze i pomiarowe oraz łączące je przewody są mocowane do tablic izolacyjnych lub metalowych umieszczonych w szafach na ścianie lub we wnękach ściennych budynków. Takie rozdzielnice mają zastosowanie przy niewielkiej liczbie obwodów i niezbyt dużym ciężarze urządzeń rozdzielczych. W instalacjach przemysłowych najczęściej używa się rozdzielnice skrzynkowe oraz celkowe. W rozdzielnicach skrzynkowych szyny zbiorcze, przyrządy rozdzielcze i pomiarowe umieszcza się w niewielkich skrzynkach żeliwnych, a czasem izolacyjnych, z których następnie tworzy się zestawy mocowane na konstrukcjach wykonanych zazwyczaj z kątowników. Rozdzielnice celkowe mają zastosowanie w tych częściach instalacji, w których występują duże prądy robocze. Mają one postać metalowych szaf. Przyrządy rozdzielcze pomiarowe i szyny umieszcza się na konstrukcjach, metalowych obudowach szaf lub fundamentach wewnątrz tych szaf. Rozdzielnicę celkową tworzy najczęściej kilka szaf, których obwody elektryczne są połączone poprzez wspólne szyny zbiorcze.

    Data dodania: 20 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki ODE »

    Błędy są to bardzo duże odchylenia wyników pomiaru od wartości rzeczywistej wielkości mierzonej, spowodowane przez nieuwagę, niedbalstwo lub brak umiejętności dokonania pomiaru. Błędy pomiaru nazywa się także niekiedy omyłkami. Wyniki obarczone błędami pomija się przy obliczaniu wartości średniej z otrzymanych wyników poszczególnych pomiarów.
    Przy prawidłowo przeprowadzonych pomiarach uchyby przypadkowe są znacznie mniejsze od uchybów systematycznych. Kilkakrotne powtarzanie pomiaru i wyciąganie wartości średniej z wyników jest więc usprawiedliwione jedynie wtedy, gdy uchyby systematyczne zostały wyeliminowane lub obliczone.

    Data dodania: 20 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Przekładnie lenze »

    Podstawowymi elementami instalacji odgromowej są: zwód, przewody odprowadzające, przewody uziemiające oraz uziom. Zwód — to najwyżej położona część instalacji odgromowej, której zadaniem jest przejęcie ładunku elektrycznego pioruna. Rozróżnia się zwody pionowe, umieszczone na chronionych budynkach lub obok tych budynków, oraz zwody poziome mocowane bez-pośrednio do dachu budynku lub zawieszone nad budynkiem. Przewody odprowadzające i przewody uziemiające łączą zwód z uziomem, a więc służą do odprowadzania ładunku elektrycznego pioruna ze zwodu do uziomu. Uziomy instalacji odgromowej wykonuje się jako pionowe, składające się z jednego lub kilku elementów metalowych (rur, prętów lub kształtowników) oraz uziomy poziome, najczęściej otokowe, stanowiące zamknięty obwód wykonany z przewodnika (taśmy, drutu) ułożonego dookoła chronionej budowli. Zasady stosowania instalacji odgromowej oraz zasady jej wykonywania są przedmiotem szczegółowych przepisów.

    Data dodania: 20 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Naprawa falownika »

    Mierniki elektronowe są bardzo czułe i dlatego też stosuje się je chętnie do pomiarów w teletechnice i to zarówno w obwodach prądu stałego jak i w obwodach prądu wielkiej częstotliwości. W ostatnim przypadku szczególnie ważne jest zmniejszenie szkodliwych pojemności montażowych oraz pojemności prostowników ze względu na uchyby częstotliwościowe, których te pojemności mogą być źródłem. Ponieważ pojemność prostowników półprzewodnikowych jest dużo większa od pojemności prostowników lampowych, w układach detektorowych (prostownikowych) wielkiej częstotliwości stosuje się zazwyczaj te ostatnie. Dla uzyskania dużej czułości stosuje się w miernikach elektronicznych ustroje o prądzie znamionowym- rzędu 500 uA. Ponieważ prąd początkowy lampy jest tego samego rzędu, więc dla umożliwienia poprawnego pomiaru kompensacja prądu początkowego jest niezbędna. Kompensacji dokonuje się zwykle przez włączenie równolegle z miernikiem w przeciwnym kierunku drugiej diody identycznej z pierwszą. Prądy początkowe obu lamp znoszą się wzajemnie. Układ taki realizuje się za pomocą jednej podwójnej diody (dwie diody w jednej bańce).

    Data dodania: 20 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki MX2 »

    Aby wykluczyć całkowicie lub zmniejszyć do minimum prawdopodobieństwo powstania nieszczęśliwych wypadków wskutek rażenia prądem elektrycznym, stosuje się środki techniczne zwane środkami ochrony przeciwporażeniowej. Rozróżnia się przy tym dwie grupy tych środków: środki podstawowej ochrony przeciwporażeniowej oraz środki dodatkowej ochrony przeciwporażeniowej.
    Środki dodatkowej ochrony przeciwporażeniowej mają za zadanie zapobiegać skutkom rażenia elektrycznego spowodowanego pojawieniem się napięcia na przewodzących częściach nie będących zwykle pod napięciem roboczym.

    Data dodania: 20 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Dystrybutor falowników »

    Łączniki drążkowe stosuje się przeważnie w rozdzielnicach niskiego napięcia jako łączniki główne lub łączniki obwodów odbiorczych o dużych prądach roboczych. Ze względu na budowę zestyków dzieli się je na łączniki drążkowe szczękowe oraz łączniki dociskowe. Łączniki drążkowe szczękowe mają styki ruchome w postaci płaskowników (noży), które w stanie zamkniętym łącznika wchodzą między dwa dociskane (np. sprężyną) odcinki płaskowników, stanowiące styk nieruchomy zwany stykiem szczękowym. Styk ruchomy jest napędzany poprzez układ dźwigni uruchamiany ręcznie. Najprostsze tego typu łączniki nie mają urządzeń do gaszenia łuku i w zasadzie są przeznaczone do przerywania obwodów nie obciążonych prądem lub do sporadycznego przerywania obwodów, w których płynie niewielki prąd. Buduje się też łączniki drążkowe szczękowe z komorami gaszeniowymi otaczającymi zestyki łącznika. Takie łączniki mogą mieć zastosowanie w obwodach, w których podczas wyłączania mogą płynąć duże prądy robocze.

    Data dodania: 20 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Motoreduktory Motovario »

    W przekładniku doskonałym (przekładniku bez strat) prąd pierwotny opóźniony jest o 90° w fazie względem napięcia pierwotnego. Strumień w rdzeniu jest w fazie z tym prądem. Siła elektromotoryczna wtórna (napięcie wtórne przesunięta jest o 90° względem wytwarzającego ją strumienia, a więc o 180° względem napięcia pierwotnego. W przekładniku rzeczywistym 180°. Uchyb kątowy przekładnika napięciowego stanowi wartość kąta między odwróconym wektorem napięcia wtórnego U2 a wektorem napięcia pierwotnego. Uchyb kątowy wyraża się w minutach lub sekundach. Przekładniki napięciowe budowane są w czterech normalnych klasach dokładności: 0, 2; 0, 5; 1 i 3. Dla przekładników laboratoryjnych przewidziane są dodatkowe klasy: 0, 02; 0, 05 i 0, 1. Uchyby dopuszczalne przekładników klas dodatkowych są dziesięciokrotnie mniejsze od uchybów przekładników klas normalnych. Przekładniki napięciowe zabezpieczane są bezpiecznikami po stronie pierwotnej i wtórnej. Obudowę i uzwojenie wtórne należy uziemić.

    Data dodania: 20 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki »

    Styczniki — mimo wielu zalet — nie spełniają jednak wymagań niektórych nowoczesnych układów napędowych, a szczególnie tam gdzie układy napędowe muszą pracować z wyjątkowo dużą częstością i niezawodnością łączeń. Poza tym powstawanie łuków lub iskrzeń między zestykami stycznika stwarza konieczność stosowania przestrzeniach wybuchowych ciężkich i kłopotliwych specjalnych obudów przeciwwybuchowych. W takich przypadkach coraz szersze zastosowanie znajdują łączniki tyrystorowe. W łącznikach tych członami łączeniowymi są tyrystory, które mają krótki czas przejścia ze stanu zaporowego do stanu przewodzenia i odwrotnie, mają niewielkie wymiary i ciężar, a ich działanie nie wywołuje powstawania iskrzeń lub łuku. Do podstawowych wad łączników tyrystorowych należą: konieczność stosowania skomplikowanych układów sterujących pracą tyrystorów, niewielka odporność tyrystorów na krótkotrwałe przeciążenia i przepięcia (wzrosty napięcia) oraz brak elementów stwarzających galwaniczną przerwę między częścią zasilającą i odbiorczą.

    Data dodania: 20 02 2015 · szczegóły wpisu »
« poprzednia strona · 3